Kurumsal

İmte Tıp ve Bilimsel Malzemeler Ticaret A.Ş. 1981 yılında Ankara’da temel laboratuvar cihazlarının satışı amacıyla kurulmuştur. İmte A.Ş. Geçen otuz yıl içerisinde başta üniversiteler, hastaneler olmak üzere geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı başarmıştır. 2005 yılında hayvan araştırma laboratuvarları ekipmanları üretiminde Dünyanın en önemli firması Tecniplast firmasıyla yaptığı anlaşmayla Türkiye temsilcilisi olan İmte A.Ş. Bu tarihten itibaren ülkemizde pek çok ilkleri gerçekleştirmiştir. Türkiye’de ilk IVC kafes sisteminin satışı ve kurulumu, ilk Rack Washer sisteminin satışı ve kurulumu, ilk Zebra balığı sisteminin satış ve kurulumu gibi ilkleri araştırmacılarla birlikte gerçekleştirmiştir.

İmte A.Ş. tecrübe ve ürün portföyü itibariyle araştırmalarınızın niteliğine ve boyutlarına göre anahtar teslimi araştırma merkezi projelendirmesi ve kurulumu yapmaktadır. Hayvan araştırma laboratuvarları ekipmanları dışında başta fizyoloji, farmakoloji, kanser biyolojisi, genetik, kardiyovasküler, nörobiyoloji gibi pek çok araştırma laboratuvarlarının ihtiyacı olan ekipmanların satışını yapmaktadır.

İmte A.Ş. Dünyada yaygın olarak kullanılan ancak ülkemizde henüz bulunmayan en yeni teknolojileri müşterilerinin hizmetine sunmaktadır özellikle ülkemiz için çok yeni olan araştırma amaçlı micro X-Ray, CT, Ultrasound, MRI, PET/SPECT, Fluorescense ve Bioluminescent  in vivo görüntüleme sistemleri grubunun tamamı İmte A.Ş. ürün portföyü içerisindedir.

Dünya’da kullanılan en yeni araştırma teknolojilerini Türkiye’deki araştırmacıların kullanımına sunmak temel hedefimizdir.